z tego artykułu dowiesz sie, czy warto budować eBiznesEbiznes to coraz częściej spotykana forma biznesu. Często słyszy się wręcz, że ktoś decyduje się budować ebiznes. Co kryje się pod tym pojęciem i dlaczego tak wiele osób z entuzjazmem rozpoczyna działalność właśnie w tej branży?

Cóż… trudno zamknąć ebiznes w ramach jednej definicji, gdyż z zasady wychodzi ona poza tradycyjne konwencje. Ebiznes to przecież model prowadzenia biznesu, który korzysta z najnowszych zdobyczy technologii teleinformatycznej. W wielkim skrócie możemy przyjąć, że ebiznes to wszelkie formy zarabiania przez Internet.

Oczywiście można spotkać się z wieloma odmianami ebiznesu. Są osoby, które ebiznes traktują jako początkową formę swojego biznesu. Przez Internet badają tylko i wyłącznie rynek, by w przyszłości otworzyć biznes tradycyjny. Są też firmy, które działają już na tradycyjnym rynku i zdecydowały się również na działanie w internecie. Przeważnie prowadzą wtedy równolegle biznes tradycyjny i ebiznes, choć zdarzają się także całkowite przejścia do ebiznesu.

Jednak najwięcej osób decyduje się na ebiznes jako na główny i ostateczny sposób budowania swoich dochodów. Nic dziwnego – ebiznes niesie z sobą wiele korzyści, których biznes tradycyjny nigdy nie będzie mógł ofiarować.

Co takiego jest zatem w eBiznesie, że zyskuje on rosnąca popularność?

Akademia GVO, czyli wszystko to, co ważne w eBiznesiePierwszą i jedną z ważniejszych przyczyn, które przyciągają nowych adeptów ebiznesu jest niski koszt wejścia (patrz: Akademia GVO). Potrzebna jest niewielka kwota, by rozpocząć budowanie własnego ebiznesu, zdarzają się także i takie przypadki, kiedy ktoś zaczął od przysłowiowego zera. Jest to jak najbardziej realna droga i przyciąga zwłaszcza tych, którzy z powodu braku środków nie mogą nawet marzyć o tym, by otworzyć biznes stacjonarny.

Koszty są także dużo niższe już w trakcie prowadzenia ebiznesu. Pracować możesz przecież w domu, korzystając ze swojego starego komputera i łącza internetowego. Tak więc ebiznes nie generuje tak dużych kosztów, jak biznes tradycyjny.

Korzystanie z najnowszych narzędzi internetowych pozwala na osiągnięcie czegoś, co w biznesie tradycyjnym jest niemożliwe – automatyzacji pracy. Idealny ebiznes to machina, która wprawiona raz w ruch nie potrzebuje dodatkowej pracy. Potrzebne będą tylko ewentualne „przeglądy”, które od czasu do czasu sprawdzą stan techniczny używanych narzędzi.

Taka automatyzacja to spełnienie marzeń tych, którzy pragną zarabiać nawet wtedy, kiedy śpią. W ebiznesie to powiedzenie jest jak najbardziej realne. Oczywiście – jak każdy biznes, również ebiznes wymaga innowacji i znajomości najnowszych trendów. Jednak w swojej pracy masz całkowitą wolność. Nikt nie decyduje za Ciebie ile i kiedy pracujesz. Nie jesteś też przywiązany do jednego miejsca – pracować możesz z każdego miejsca na świecie, w którym tylko będziesz miał połączenie internetowe.

Brzmi idealnie? Nic dziwnego, że ebiznes przyciąga tyle nowych osób. Pamiętaj jednak, że nadal jest to biznes i wymaga od Ciebie planu działania i całkowitego zaangażowania. Tylko pod tym warunkiem będziesz mógł skorzystać z dobrodziejstw, jakie niesie za sobą sukces w ebiznesie.

 

Mam nadzieję, że udało mi się przynajmniej po części przybliżyć Ci zagadnienie eBiznesu –> a jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o budowie internetowego imperium, to zapraszam Cię pod następujący adres:  Akademia Nowoczesnego Marketingu >>

 

Filed under: BlogDarmowe szkolenia z eBiznesueBiznesJak budować eBiznesPomysł na Biznes