autoresponder gvo to moim zdaniem jeden z najlepszych wielokrotnych autoresponderów na rynkuAutoresponder odmienił biznes raz na zawsze. W sumie nie wyobrażam sobie, aby można było prowadzić z sukcesem ebiznes, bez korzystania z tego właśnie narzędzia. Zdecydowanie jest to pierwsze udogodnienie, po które sięga każda nowa osoba w tym biznesie. Jednak jeśli już korzystać z udogodnień – warto wybrać, te które będą dla nas najlepsze.

 

Jednak zanim zacznę opisywać cechy autorespondera i to, na co warto zwrócić uwagę, przy jego wyborze – kilka słów wyjaśnień, czym to narzędzie jest.

Autoresponder to program (albo jedna z opcji programu) polegająca na automatycznym wysyłaniu wiadomości mailowej do osób z naszej listy mailingowej. Narzędzie, którego używa się w ebiznesie to tak naprawdę wielokrotny autoresponder (choć większość używa tylko ostatniego członu tej nazwy).

Wielokrotny autoresponder pozwala na ustawienie w kolejce wielu maili (w większości programów – nieskończenie więcej). Maile będą automatycznie wysyłane do każdej osoby, która wpisze się na naszą listę adresową. Program dba o to, by każda z tych osób dostała dokładnie takie same maile w identycznej kolejności i w takim samym odstępie czasu (chyba, że ustawimy jakieś inne opcje).

 

Dzięki wielokrotnemu autoresponderowi zyskujemy ogrom czasu.

jeśli będziesz używać autoresponder w swoim e-biznesie, to w bardzo krótkim czasie Twój biznes może wskoczyć na zupełnie nowy poziomTak naprawdę – nikt nie byłby w stanie objąć wielkiej listy adresowej bez tego narzędzia. Wyobrażasz sobie konieczność codziennego sprawdzania, kto nowy dopisał się do listy i jakie kolejne wiadomości mają być wysyłane do innych Subskrybentów? Wydaje się to być nierealistycznym przedsięwzięciem (i pewnie takim jest).

Właśnie dlatego autoresponder jest niezastąpionym narzędziem w ebiznesie. Nic dziwnego, że możemy wybierać miedzy tyloma różnymi autoresponderami. Skoro zatem mamy wybór – warto przyjrzeć się, jak dokonać tego właściwego.

Przede wszystkim zastanów się, czy zależy Ci na autoresponderze, który będzie na Twoim własnym serwerze. Daje Ci to o wiele więcej możliwości, ale także i sporo obowiązków. W momencie, kiedy korzystasz z autorespondera ustawionego na obcym serwerze – to dostawca narzędzia jest zobowiązany do zabezpieczenia prawidłowego jego działania.

Niektóre autorespondery mają także ograniczoną liczbę użytkowników. Jeśli narzędzie ma służyć tylko jako kurs dla Twoich współpracowników, jeśli jednak chcesz na nim gromadzić swoją listę biznesową – porównaj oferty pod względem najwyższej liczby użytkowników, bo właśnie do takiej liczby chcesz dążyć.

Sprawdź także, czy program umożliwia wysyłanie mailingów (wiadomości dostarczanych do wszystkich zapisanych na liście, z pominięciem kolejki ustawionych maili). Zastanów się, jak często będziesz z tej funkcji korzystał i czy będziesz potrzebował funkcji planowania takich mailingów.

z tego artykułu dowiesz się jaki wpływ na Twój e-biznes może mieć wielokrotny autoresponderRównie ważne w autoresponderze są udostępniane statystyki – otwieralności wiadomości i kliknięć w załączone w maili linki. To pozwoli Ci mieć kontrolę nad skutecznością maili i ich ewentualną modyfikacją.

Pamiętaj, że równie ważna dla Ciebie może okazać się grafika wysyłanych maili. Różne programy pozwalają na inne ustawienia wyglądu wiadomości. W niszy, w której działasz grafika może mieć spore znaczenie w budowaniu wizerunku.

Dobrze jest zrobić sobie listę funkcji, których potrzebujesz. Na jej podstawie możesz znaleźć odpowiedni program i dostawcę. Wiedz, ze autoresponder jest tak ważnym narzędziem, że nie warto na nim oszczędzać. Choć oczywiście nie ma potrzeby też przepłacać – poszukaj oferty najlepszej, ale na pewno nie najtańszej.

Przy okazji:

Moim zdaniem najlepszy autoresponder znajdziesz w pakiecie narzędzi GVO Host Then Profits >>

 

Filed under: BlogDarmowe szkolenia z eBiznesuwielokrtony autoresponder